Wiemy że kwestie związane z wyglądem Panny Młodej jak suknia, fryzura, makijaż, buty czy inne dodatki są niesamowicie ważne. To one sprawiają, że panna młoda wygląda właśnie tak olśniewająco na zdjęciach jak i na filmie ślubnym. Kiedy i gdzie jednak wykonać makijaż ślubny? Czy wykonywać makijaż próbny ? Do kogo w pierwszej kolejności skierować swoje kroki: do z fryzjera czy do wizażysty?
Na te pytania próbuje sobie odpowiedzieć każda Panna Młoda. Organizowanie wesela to ciągłe pytania i mnóstwo spraw do załatwienia. Co chwila trzeba o czymś decydować, płacić zaliczki, myśleć o szczegółach Makijaż ślubny jest niezwykle ważny dla każdej Panny Młodej, każda przecież chce wyglądać olśniewająco. To makijaż, który łączy w sobie cechy makijażu dziennego, wieczorowego i fotograficznego, jest trwały i wodoodporny, zależny od światła i musi być dopasowany do wizerunku Panny Młodej. Ale od czego zacząć?

1. Jak wybrać wizażystę lub kosmetyczkę?
Prawie Każdy salon kosmetyczny oraz wielu wizażystów oferuje makijaż ślubny. Przede wszystkim warto popytać znajomych o opinie, przejrzeć portfolia i reklamy, poszukać ofert w Internecie i na forach. Opinie zawarte na takich stronach nie są jednak w 100% wiarygodne, więc radzimy zachować ostrożność. Wykonawcy często zamieszczają w Internecie pozytywne opinie o sobie, natomiast negatywne opinie o konkurencji, aby w ten sposób poprawić swoją pozycję na rynku. Zalecamy zatem kierować się przede wszystkim swoim poczuciem smaku.

2. Makijaż próbny
Makijaż próbny to niemal obowiązkowy punkt ślubnego wizażu. Przede wszystkim ze względu na dobór odpowiednio dopasowanej kolorystyki oraz stylu makijażu. Powinnyście również z ciekawości udać się na próbny makijaż w celu przetestowania używanych kosmetyków i poznania osoby, która będzie was malować – komunikacja ze wszystkimi wykonawcami jest bardzo ważna. Najlepiej jednak wykonać go w weekend przed inną okazją – imprezą w klubie lub weselem koleżanki, lub w dniu próbnej fryzury i przymiarki sukni.

3. Makijaż ślubny
Najlepiej jest wykonać po fryzurze – jest to już ostatni etap stylizacji Panny Młodej i powinno się go wykonać na świeżo przed założeniem sukni.

4. Miejsce i czas wykonania makijażu ślubnego.
Makijaż ślubny można wykonać w salonie lub w domu. Jeśli są ku temu odpowiednie warunki. Jednak najlepiej umówić się w salonie gdzie panują lepsze technicznie warunki do wykonania makijażu takie jak odpowiednie oświetlenie, a my jednocześnie możemy się zrelaksować w spokojnej atmosferze.

5. Sesja plenerowa w dniu ślubu czy później?
Bardzo dobrze zaplanować sesję ślubna na inny dzień i wówczas wykonać ponownie fryzurę i profesjonalny makijaż fotograficzny. Wtedy makijaż może być nieco intensywniejszy, dostosowany do konkretnego światła, inny w kolorystyce. Emocje już opadają, nie ma stresu i pośpiechu – to wszystko z korzyścią dla wyglądu Pary Młodej i zdjęć.

6. Jeżeli nie potrafisz się malować, udaj się do wizażysty . Jeżeli jednak decydujesz, się na profesjonalny makijaż ślubny, to zastanów się, jaki końcowy efekt chcesz uzyskać. Nie lekceważ zdania wizażystki i zdaj się na doświadczenie fachowca, dopasuje kolory do Twojego typu urody. Przed przystąpieniem do próbnego malowania wizażystka zada ci serie pytań. Jeżeli na co dzień malujesz się bardzo delikatnie , to poinformuj o tym wizażystkę, po to żebyś nie czuła się z makijażem jak z maską.

7. Co warto ze sobą wziąć?
Warto zabrać na swoje wesele w kosmetyczce takie produkty jak puder prasowany, cienie do powiek, tusz do rzęs, szminka/ błyszczyk, chusteczki higieniczne Jeśli maluje Cię wizażystka, poproś o odrobinę błyszczyku do ust, którego użyjesz do późniejszych poprawek. Tylko tym sposobem możesz mieć pewność, że odcień będzie identyczny jak ten, którym zostałaś pomalowana.

8. Warto co pewien czas sprawdzać stan makijażu: czy nie osypał się tusz, czy nie rozmazała szminka, czy twarz zbytnio się nie „świeci”.

9 . Makijaż na ślub powinien pasować do stroju.
W przypadku, gdy wiesz, że będziesz się przebierać, wcześniej przemyśl makijaż. Przykładowo– do Kościoła nieco delikatniejszy, później po przebraniu się w kreację wieczorową można go poprawić– dorysować kreski linerem, nanieść ciemniejsze cienie, mocniej podkreślić rzęsy.

10. Pamiętaj, żeby się uśmiechać.
To jeden z ważniejszych dni w Twoim życiu, a nic tak nie dodaje uroku, jak piękny uśmiech Panny Młodej.