Ślub jest dużym przedsięwzięciem finansowym nie tylko dla Pary Młodej, lecz także dla gości, którzy oprócz wyboru kreacji i fryzury stoją również przed dylematem – co kupić Parze Młodej na prezent?

Podarunek powinien być praktyczny i taki, który pozwoli Młodym na lepszy i łatwiejszy start na nowej drodze życia. Wybór jest jednak nie lada wyzwaniem, każdy bowiem chce uniknąć nietrafionego prezentu, przeszkodą mogą być też ograniczone fundusze. Istnieją jednak rzeczy, których zwyczajnie nie wypada ofiarować Młodym w tym najważniejszym dla nich dniu. Zanim wybierzemy odpowiedni prezent dla nich, warto zapoznać się z listą tych, których nie należy kupować.

1. Obrazy i dzieła sztuki
Są nie tylko drogie, ale i często nietrafione. Ponadto, nie mamy pewności, czy decydując się na taki prezent, trafimy w gust Państwa Młodych. Nie należy bowiem ingerować w wystrój ich mieszkania.

2. Zegar lub noże
Zegary według niektórych oznaczają przemijanie. Urządzenie, choć przydatne, jest raczej prezentową gafą, jeżeli chodzi o ślub. Podobnym pomysłem jest również komplet noży, które rzekomo mają zwyczaj ‘’przecinania więzów małżeńskich.

3. Rzeczy dla dziecka
Z kupnem akcesoriów dla malucha warto się wstrzymać – zwłaszcza, gdy Młodzi nie planują potomka, jest to absolutnym nietaktem. Nawet, jeśli doczekali się już dziecka, prezent ślubny powinien być dla nich, nie dla niego! W tym wypadku zamiast do sklepu z zabawkami, lepiej udać się do sklepu ze sprzętem elektronicznym.

4. Gadżety erotyczne
Zasada jest prosta – nie kupuj na ślub rzeczy, które kupuje się na wieczór panieński/kawalerski. Z pewnością są to akcesoria przydatne, jednak nietaktem jest wręczać je na samym początku wspólnej drogi zakochanych, aby nie wprawić ich w zakłopotanie.

Co zatem powinniśmy ofiarować Młodym w prezencie ślubnym?

Pościel i ręczniki, które okażą się trafionym prezentem zwłaszcza, gdy dopiero urządzają swoje mieszkanie
Bony turystyczne lub upominkowe, zamiast gotówki
Stylowe i praktyczne AGD do mieszkania – wszelkiego rodzaju czajniki, tostery, blendery
Sztućce i zastawa stołowa – staną się podstawą wyposażenia domu, są również wyjątkową pamiątką ślubu
Zestaw walizek – te z dobrego materiału i długą gwarancją będą nieodłącznym
elementem wielu wycieczek i podróży poślubnej.

Warto jest również wprost spytać Parę Młodą, z jakiego prezentu ucieszyliby się najbardziej, lub co byłoby dla nich przydatne. Nie jest to nietaktem, a nam z pewnością ułatwi to zakup i oszczędzi wiele nerwów.